Crowdfunding - zbiórka społecznościowa PTA

Wizyty astronomów w szkołach
Zbiórkę prowadzimy na portalu Wspieram.to

Przejdź do strony zbiórki
Od września szkoły w całej Polsce będą odwiedzane przez astronomów. Akcję prowadzi Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA). Zainteresowanie ze strony szkół przeszło wszelkie oczekiwania. Aż 1500 szkół pragnie gościć astronoma na spotkaniu z uczniami i nauczycielami!

Liczba ta przekracza nasze możliwości finansowe dojazdów do szkół, a jednocześnie szkoda by było zmarnować taki entuzjam u nauczycieli i młodzieży. To wielka szansa dla astronomii, kto wie, może nawet na jej powrót do szkół za jakiś czas. Astronomia jest tematem mocno inspirącym w młodym wieku, pobudzającym także zainteresowanie innymi naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz technicznymi.

Jeśli lubisz astronomię, wesprzyj nasz projekt :)

Liczy się każda kwota, nawet symboliczna złotówka.


Alternatywna metoda wsparcia


Jeśli chcesz, możesz dokonać bezpośredniej wpłaty kartą, BLIK-iem lub przelewem on-line, korzystając z poniższego formularza. Zostaniesz przeniesiony na stronę operatora płatności Dotpay, gdzie w bezpieczny będziesz mógł dokonać wpłaty.

Wybierz kwotę z listy lub wpisz dowolnąA jeśli wolisz dokonać wpłaty w sposób tradycyjny, oto dane konta bankowego:

Polskie Towarzystwo Astronomiczne
ul. Bartycka 18
00-716 Warszawa

Bank Millennium S.A.
Numer konta: 85 1160 2202 0000 0003 3341 8732

Tytuł wpłaty: Darowizna na wizyty astronomów w szkołach


Odpowiedzi na najczęstsze pytania


Jaka może być kwota darowizny?

Dowolna. Może to być 10 zł, może być 100 zł, a może być i 1000 zł. Możesz zdefiniować dowolną kwotę. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie wpłaty - zarówno te większe, jak i te mniejsze.


Na konto jakiego podmiotu trafi darowizna?

Darowizna wpłynie na konto Polskiego Towarzystwa Astronomicznego (PTA), które prowadzi projekt "Wizyty astronomów w szkołach". PTA jest organizacją istniejącą od 1923 roku. Do celów statutowych organizacji należy upowszechnianie i popularyzacja astronomii. Środki na swoją działalność PTA uzyskuje ze składek członkowskich, grantów z różnych źródeł oraz właśnie z darowizn. Stowarzyszenie jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) pod numerem 0000031343. Dokładne informacje o PTA, wraz ze statutem, znajdują się stronie www.pta.edu.pl.


Na jaki cel będzie spożytkowana darowizna?

Darowizna wpłacona poprzez niniejszą stronę internetową będzie przeznaczona na projekt "Wizyty astronomów w szkołach". Zobacz stronę internetową projektu.


Czy darowiznę mogę odpisać od dochodu?

Tak - nasza działalność jest zgodna z ustawową definicją działalności pożytku publicznego. Darowizny na cele statutowe Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, w tym na projekt "Wizyty astronomów w szkołach", mogą być odliczone od dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym PIT. W ten sposób można odliczyć nie więcej niż 6% dochodu podatnika. Jeśli chcemy odliczyć darowiznę od podatku, należy zachować dowód wpłaty (np. wyciąg bankowy, lista transakcji karty płatniczej). Szczegóły prosimy sprawdzić w przepisach podatkowych na bieżący rok.