Zaproszenie na XXXI Zjazd PTA

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu serdecznie zapraszają Astronomów, Doktorantów i Studentów astronomii do uczestnictwa w XXXI Zjeździe PTA w Toruniu w dniach 8-12 września 2003r.

Zjazd będzie się odbywał w 80-lecie utworzenia Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, które powstało na pierwszym Zjeździe Polskich Astronomów w Odrodzonej Polsce, zwołanym w 450 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, w Toruniu w 1923 r.

Odbywany z okazji tak znaczącego jubileuszu Zjazd pragniemy poświęcić przeglądowi bardzo żywo rozwijającej się astrofizyce wysokich energii, astronomicznej współpracy europejskiej i wielkiemu teleskopowi SALT. Zaprosiliśmy znakomitych Kolegów polskich i zagranicznych i jesteśmy przekonani, że wszystkie wykłady wzbogacą naszą wiedzę i dostarczą nieprzemijających wrażeń. Przewidziane są też sesje plakatowe.

Szczegóły Zjazdu