„Urania” dostępna w kioskach sieci Relay, Inmedio i Ruch

Znacząco zwiększył się zasięg sprzedaży czasopisma popularnonaukowego „Urania – Postępy Astronomii”, którego współwydawcą jest Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA). Od numeru 2/2014 „Uranię” można kupić w kioskach zlokalizowanych na dworcach i w centrach handlowych, a sieć sprzedaży obejmie łącznie prawie tysiąc punktów.

Spośród ogólnokrajowych sieci sprzedaży „Urania” była do tej pory dostępna jedynie w salonach EMPiK. Od numeru 2/2014 dostępność czasopisma uległa znacznemu powiększeniu. Dzięki wejściu do sieci Relay, Inmedio oraz Ruch „Uranię” można kupić w kioskach zlokalizowanych na dworcach, lotniskach oraz przy dużych centrach handlowych.

„Powoli zbliżają się wakacje, a Urania jest czasopismem świetnie nadającym się do lektury podczas podróży pociągiem albo autobusem. Mamy nadzieję, że wiele osób młodszych i starszych chętnie poczyta w podróży o najnowszych odkryciach w Kosmosie oraz ciekawostkach ze świata astronomii” powiedział dr hab. Maciej Mikołajewski, redaktor naczelny „Uranii”.

Sieć Inmedio obejmuje ponad 450 salonów przede wszystkim w centrach handlowych, biurowcach a także punktach ulicznych. Sieć Relay to ponad 100 salonów zlokalizowanych przy węzłach komunikacyjnych: na dworcach PKP, dworcach PKS, lotniskach i przy stacjach metra. Sieć salonów EMPiK obejmuje około 200 księgarń zlokalizowanych w większych miastach. Natomiast Ruch S.A. to największy dystrybutor prasy w Polsce, posiadający także własną sieć kiosków. Urania będzie dostępna w wybranych kioskach Ruchu. Łącznie liczba punktów sprzedaży Uranii zbliży się do tysiąca.

Warto przypomnieć, że Urania jest dostępna także w dobrych planetariach oraz dobrych sklepach ze sprzętem optycznym, astronomicznym i fotograficznym. Można ją też kupić w różnych internetowych sklepach astronomicznych, w tym w internetowym sklepie Uranii (http://sklep.pta.edu.pl).

Czasopismo można nabywać także w formie prenumeraty, zamawiając ją w redakcji albo poprzez sklep internetowy Uranii.

„Urania” jest nowoczesnym popularnonaukowym czasopismem o astronomii i badaniach Kosmosu. Wydawana jest w formie eleganckiego magazynu, ukazując się jako dwumiesięcznik.  Wydawcami są Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) – organizacja zrzeszająca zawodowych astronomów oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA) – skupiające miłośników badań Kosmosu. Wydawanie „Uranii” jest dofinansowywane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Więcej informacji:

Portal Uranii: http://www.urania.edu.pl

Sklep internetowy Uranii: http://sklep.pta.edu.pl

Przykładowy numer Uranii w pliku PDF: http://www.urania.edu.pl/promocja

Kontakt z Uranią: urania@urania.edu.pl lub telefonicznie 698 55 61 61

Kontakt dla mediów: info@pta.edu.pl lub telefonicznie 513 733 282

Rok: 
2 013
Numer: 
03
Data: 
2014-05-12