Konkurs „Na tropach astronomii”

Na tropach astronomii
„Nie zwlekaj. Zostań reporterem. Napisz reportaż i wyślij go do nas!” - tak zachęcają potencjalnych uczestników organizatorzy konkursu astronomicznego "Na tropach astronomii". Może w nim wziąć udział każdy, kto w swojej okolicy lub w trakcie podróży natrafił na coś ciekawego związanego z astronomią. Na zwycięzcę czeka bon na sprzęt astronomiczny o wartości 1000 zł.

Konkurs polega na opisaniu dowolnego miejsca lub obiektu astronomicznego, jakie można znaleźć na terenie naszego kraju. Opis powinien zawierać wszelkie informacje przydatne turystom chcącym odwiedzić dane miejsce tj. lokalizację, zasady dostępu dla publiczności, historię, stan obecny itp. Takimi obiektami mogą być na przykład: obserwatoria, planetaria, muzea z ekspozycją astronomiczną, pomniki, zegary słoneczne, miejsca spadku meteorytów itp.

Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych, ale może być przydatny dla uatrakcyjnienia zajęć szkolnych dotyczących fizyki, historii i geografii.

Organizatorami konkursu są Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Konkurs został dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagrodą główną jest bon towarowy na sprzęt astronomiczny. Wartość nagrody głównej to 1000 zł. Na zdobywców 2 i 3 miejsca czekają książki i albumy o tematyce astronomicznej.

Konkurs trwa do 28 lutego 2015 r. Opisy i ilustracje fotograficzne (maksymalnie 5 sztuk) należy przysłać na adres konkurs@astro.as.up.krakow.pl.

Więcej informacji:

http://www.urania.edu.pl/wiadomosci/konkurs-na-tropach-astronomii.html

http://www.as.up.krakow.pl/edu/konkursy/


Kontakt dla mediów: info@pta.edu.pl lub telefonicznie 513 733 282

Rok: 
2 015
Numer: 
01
Data: 
2015-02-10