Już ponad 10 000 fanów „Uranii” na Facebooku!

Strona na Facebooku prowadzona przez czasopismo i portal „Urania – Postępy Astronomii” uzyskuje coraz większą popularność. 29 maja b.r. licznik polubień przekroczył 10 tysięcy osób.

„Urania – Postępy Astronomii” to polskie czasopismo popularnonaukowe o astronomii i kosmosie. Ukazuje się od 1919 roku i niedługo będzie obchodzić stulecie istnienia. To jedno z najstarszych na świecie czasopism popularnonaukowych o astronomii spośród tych, które obecnie się ukazują. Jednocześnie „Urania” jest obecnie nowoczesnym magazynem dla każdego kogo interesują tajemnice kosmosu i chciałby dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Z kolei portal internetowy Uranii to jeden z największych tego typu serwisów w Polsce. Witryna Uranii istnieje od wielu lat (od 1997 roku), a od kilku lat działa w formie portalu internetowego. Odwiedzają ją dziesiątki tysięcy internautów miesięcznie.

Profil na Facebooku jest wspólny zarówno dla czasopisma, jak i dla portalu. Zamieszczane są na nim najnowsze wiadomości z bada Wszechświata, ciekawostki, informacje o konkursach, imprezach i innych wydarzeniach związanych z astronomią i kosmosem.

29 maja 2017 r. liczba polubień („lajków”) facebookowego profilu Uranii przekroczyła 10 tysięcy i nadal rośnie.

Adres portalu Uranii to www.urania.edu.pl, a strony na Facebooku: www.facebook.com/UraniaPA.

Prenumeratę czasopisma „Urania - Postępy Astronomii” można wygodnie zamawiać w sklepie internetowym http://sklep.pta.edu.pl. Magazyn jest także dostępny w salonach EMPiK, Relay, Inmedio, w wybranych kioskach Ruchu i w dobrych sklepach ze sprzętem optycznym i astronomicznym, a także w dobrych planetariach. „Urania” ukazuje się w tradycyjnej wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej.

Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA), organizacja zrzeszająca zawodowych astronomów, jest wydawcą „Uranii”. Drugim wydawcą jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA), które zrzesza pasjonatów astronomii i kosmosu.

 

Więcej informacji:

Komunikat PTA

Portal „Urania – Postępy Astronomii”

Cyfrowe archiwum Uranii

Wersja cyfrowa czasopisma

Sklep internetowy Uranii

Strona „Uranii” na Facebooku

Polskie Towarzystwo Astronomiczne

 

Kontakt:

Krzysztof Czart
Polskie Towarzystwo Astronomiczne
info@pta.edu.pl
tel. 513 733 282

Kontakt z redakcją czasopisma „Urania – Postępy Astronomii”: redakcja@urania.edu.pl

Kontakt z redakcją portalu „Urania – Postępy Astronomii”: portal@urania.edu.pl

 

Rok: 
2 017
Numer: 
2
Data: 
2017-05-30