Podstawowe informacje

Transmisja z otwarcia 40. Zjazdu PTA

Ważny komunikat

Prosimy wszystkich uczestników o zalogowanie się na platformie konferencyjnej. Trzeba wejść w poniższe linki i kliknąć „Join event”. Zachęcamy aby zrobić to jeszcze przed rozpoczęciem konferencji (platforma konferencyjna poprosi o założenie darmowego konta użytkownika). Najlepiej zapisać się do obu linków, niezależnie od tego w które dni ktoś planuje uczestniczyć, gdyż pozwoli to na łatwy kontakt pomiędzy wszystkimi uczestnikami.

Instrukcja dołączenia do konferencji została rozesłana e-mailowo.

Link na 13-15.09

Link na 16-17.09

Instrukcja obsługi platformy konferencyjnej i instrukcja dla prelegentów

 


 

Ważne Informacje / Important information
(for English version go to https://www.pta.edu.pl/zjazd40/english)

 

Otwarcie 40. Zjazdu PTA (poniedziałek 13 września 2021 w godzinach 10:00-15:15)
odbędzie się w Warszawie (Aula Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika w Warszawie, ul. Bartycka 18) i będzie transmitowane na platformie internetowej konferencji. Natomiast poniedziałkowy panel i wszystkie sesje będą zdalne.

Przypominamy, że termin zgłaszania posterów na 40. Zjazd PTA mija 31 sierpnia 2021 r. Termin ten dotyczy również nadsyłania plików z treścią posterów. Prosimy o przesyłanie posterów w
formacie PDF (maksymalny rozmiar 100 MB). Pliki można przesłać na jeden z poniższych sposobów:

1) Po zalogowaniu na stronie zjazdu do swojego konta, w zakładce kokpit/dashboard widoczny jest prosty formularz, którym można przesłać plik ze swojego komputera na serwer PTA. W polu „Info from a user” można wpisać krótką uwagę, np. jeśli wysyłamy zaktualizowaną wersję pliku. Strona pokazuje listę wysłanych do tej pory przez użytkownika plików. Aby zobaczyć plik wgrany przed chwilą, trzeba odświeżyć stronę.

2) Alternatywnie można plik przesłać e-mailowo na adres zjazd@pta.edu.pl.

3) Jeżeli plik jest zbyt duży na załączanie do e-maila, można go umieścić na dowolnym serwerze lub dysku w chmurze i przesłać na adres zjazd@pta.edu.pl link do pobrania albo wykorzystać któryś z serwisów do transferu plików (np. https://wetransfer.com) podając jako odbiorcę zjazd@pta.edu.pl.

 

Jak przygotować wirtualny plakat?

 

Wirtualny plakat może być w formie pojedynczego PDF slajdu, najlepiej w formacie „landscape” lub w postaci interaktywnej prezentacji PDF.
Rozmiar czcionki powinien być dopasowany tak by swobodnie można było oglądać plakat na ekranie komputera.
Tradycyjny styl w postaci dużego formatu A0 nie jest właściwy dla plakatów wirtualnych.

Dla tych, którzy króciutko chcieliby zareklamować swój plakat przewidzieliśmy mini-sesję w środę 15 września w godzinach 14:00-15:00. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod adresem zjazd@pta.edu.pl.

Sesje plakatowe to czas na obejrzenie plakatów i przedyskutowanie ich treści z autorami. Każdy poster będzie miał swój „pokój” do ogólnej dyskusji na czacie lub zadania pytania autorowi w prywatnej wiadomości, albo umówienia się na rozmowę “na żywo”. Zachęcamy autorów plakatów, aby byli dostępni online podczas sesji plakatowych, odpowiadali na pytania i brali aktywny udział w dyskusji.

———————————————————————–

Zjazdy PTA odbywają się co dwa lata w różnych miastach Polski i są dużymi konferencjami naukowymi stanowiącymi przegląd aktualnych badań prowadzonych przez polskich astronomów zarówno w kraju jak i w placówkach oraz projektach zagranicznych. Zjazdom towarzyszą liczne imprezy popularyzujące astronomię wśród mieszkańców.

40. Zjazd Polskiego Towarzystwa Astronomicznego odbędzie się w wirtualnym Szczecinie w dniach od 13 do 17 września 2021 r. Konferencja przybierze formułę zupełnie inną od poprzednich zjazdów, a mianowicie wykłady, panele dyskusje toczyć się będą na specjalnie do tego przeznaczonej platformie internetowej, podobnie jak Walne Zebranie członków PTA.
Jedynie uroczyste Otwarcie Zjazdu w dniu 13 września br.  będzie miało charakter hybrydowy. Wykład inauguracyjny, wręczenie nagród Towarzystwa, laudacje,  wykłady laureatów nagród odbędą się fizycznie w sali wykładowej w CAMK-u w Warszawie dla limitowanej ilości zaproszonych osób. Będą one transmitowane internetowo do pozostałych uczestników Zjazdu PTA.

Będzie to pierwszy w historii PTA zjazd organizowany w Szczecinie i po raz pierwszy będzie on miał formułę spotkania online.

ZAPRASZAMY !

Plakat XL Zjazd PTA Szczecin 2021

Czas do rozpoczęcia 40 Zjazdu PTA w Szczecinie
(13 września 2021 r., godz. 10:00) …