Polscy uczniowie zwyciężyli w Międzynarodowej Olimpiadzie Astronomii i Astrofizyki w Pekinie,
zdobywając jeden złoty i dwa srebrne medale.

Złoty medal olimpiady zdobył Przemysław Mróz z VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, który dodatkowo zdobył również nagrody za najlepszy sumaryczny wynik we wszystkich konkurencjach oraz za najlepszy wynik w części praktycznej. Nie jest to pierwsza wygrana Przemysława Mroza, był on wcześniej zwycięzcą w konkursie zadań astronomicznych w Delcie, współorganizowanym przez PTA w ramach Międzynarodowego Roku Astronomii 2009.
Srebrne medale zdobyli: Damian Puchalski z Liceum Akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Maksymilian Sokołowski z I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, a wyróżnienie Jakub Bartas z I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Polską reprezentacją opiekuje się dr Waldemar Ogłoza z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Więcej infromacji na stronie: http://www.as.up.krakow.pl/ioaa . Zobacz zdjęcia