Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3146 z /home/zgpta/ftp/pta/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor w require_once() (linia 113 z /home/zgpta/ftp/pta/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Komunikaty prasowe 2018

Lista komunikatów prasowych Polskiego Towarzystwa Astronomicznego wydanych w 2018 roku.

39. Zjazd Polskiego Towarzystwa Astronomicznego odbędzie się w Olsztynie we wrześniu 2019 r.

Zarząd Polskiego Towarzystwa Astronomicznego ustalił termin przyszłorocznego spotkania polskich astronomów. Konferencja odbędzie się w Olsztynie od 9 do 12 września 2019 r.

Wystartował youtubowy kanał UraniaTV o astronomii i kosmosie

Czasopismo i portal „Urania – Postępy Astronomii” zwiększa swoją obecność w serwisie YouTube. Kilka dni temu wystartował nowy kanał poświęcony astronomii i badaniom kosmosu. Nosi nazwę UraniaTV. Po pierwszych kilku dniach od premiery liczba subskrybentów kanału zbliża się do tysiąca.

Ukazała się książka z zadaniami z Olimpiad Astronomicznych

11 marca 2018 r., podczas uroczystości finałowej 61. edycji Olimpiady Astronomicznej, która odbyła się w Chorzowie, miała miejsce premiera książki ze zbiorem zadań z wielu edycji olimpiady i przykładowymi rozwiązaniami, zatytułowanej „Zadania z Olimpiad Astronomicznych XXXVI-LX”. Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) jest współwydawcą publikacji.

Dostępny jest „Almanach Astronomiczny na rok 2018”

Od kilku tygodni  dostępna jest kolejna edycja almanachu astronomicznego wydawanego przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA). Almanach zawiera informacje o bardzo wielu zjawiskach na niebie w całym roku. Wydawnictwo dostępne jest nieodpłatnie w portalu „Uranii – Postępy Astronomii”, a także w systemie dystrybucji treści na urządzenia mobilne.

Astronarium laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2017

Redakcja popularnonaukowego programu telewizyjnego „Astronarium” została laureatem prestiżowego konkursu „Popularyzator Nauki 2017” w kategorii „Media”. Konkurs prowadzony jest przez Polską Agencję Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dwa miliony wyświetleń "Astronarium" na YouTube

Telewizyjny serial popularnonaukowy „Astronarium” jest coraz popularniejszy także w internecie. Łączna liczba wyświetleń odcinków programu dostępnych w serwisie YouTube przekroczyła dwa miliony. Polskie Towarzystwo Astronomiczne jest koproducentem programu.