Premiera odcinków drugiej serii telewizyjnego cyklu „Astronarium”

W sobotę 5 września 2015 r. o godz. 17.30 zapraszamy do obejrzenia w TVp Regionalna premierowej emisji pierwszego z nowych odcinków drugiej serii cyklu „Astronarium”, telewizyjnego programu o astronomii i kosmosie przedstawiającego osiągnięcia polskich naukowców tej dziedzinie. Producentami „Astronarium” są Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) oraz Telewizja Polska. Produkcję dofinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nowe odcinki „Astronarium” będą emitowane w TVP Regionalna, czyli we wszystkich kanałach regionalnych Telewizji Polskiej. Terminy emisji to soboty o godz. 17.30 i środy o godz. 8.30 (co dwa tygodnie). Premiera pierwszego odcinka drugiej serii już 5 września 2015 r.

Dodatkowe emisje będą w czwartki o godz. 19.00 na TVP Bydgoszcz, a we wszystkich podanych godzinach program można też będzie oglądać w internecie na TVP Stream. To jednak nie koniec, bowiem w kanale TVP Polonia od września będą powtarzane starsze odcinki pierwszej serii, we wtorki o godz. 14.25 i niedziele o godz. 8.00.

„Astronarium” opowiada o tajemnicach Wszechświata i polskich naukowcach, którzy je badają. Zdjęcia nagrywane są w różnych ośrodkach naukowych w Polsce i poza granicami naszego kraju. Pierwszy odcinek drugiej serii będzie poświęcony warszawskiemu projektowi OGLE, który odniósł sukces na skalę światową.

Cykl jest produkowany przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) oraz Telewizję Polską (TVP). Zdjęcia realizuje ekipa TVP Bydgoszcz. Prowadzącym program jest Bogumił Radajewski. Produkcja została dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a partnerem programu jest czasopismo popularnonaukowe „Urania – Postępy Astronomii.

Witryna internetowa programu ma adres www.astronarium.pl. Można na niej obejrzeć m.in. wszystkie odcinki pierwszej serii, które są dostępne także na YouTube.


Więcej informacji:

Strona internetowa Astronarium: http://www.astronarium.pl

Zwiastun filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=o84l0QYoeVg

Odcinki pierwszej serii na YouTube: http://www.youtube.com/c/AstronariuPl

Fanpage na Facebooku: http://www.facebook.pl/AstronariumTVP

Profil na Twitterze: http://www.twitter.com/AstronariumTVP

Witryna Polskiego Towarzystwa Astronomicznego: http://www.pta.edu.pl

Witryna TVP Regionalna: http://www.regionalna.tvp.pl/

Witryn TVP Bydgoszcz: http://bydgoszcz.tvp.pl/

Witryna Uranii – Postępów Astronomii: http://www.urania.edu.pl

Witryna Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: http://www.nauka.gov.pl

Kontakt z redakcją Astronarium: redakcja@astronarium.pl

Kontakt dla mediów: info@pta.edu.pl

 

Rok: 
2 015
Numer: 
07
Data: 
2015-09-01