Ponad 10 milionów wyświetleń Astronarium na YouTube

Łączna liczba wyświetleń popularnonaukowej serii Astronarium przekroczyła 10 milionów w serwisie YouTube. Astronarium jest produkowane przez Polskie  Towarzystwo Astronomiczne oraz Telewizją Polską i emitowane na antenie telewizyjnej oraz udostępniane w internecie.

„Astronarium” opowiada o astronomii i badaniach kosmosu, a narratorami opowieści są naukowcy badający Wszechświat. Program jest produkcją telewizyjną emitowaną premierowo w TVP 3 (na później także w TVP Polonia i na innych kanałach), odnotowującą skumulowane zasięgi po kilkaset tysięcy widzów na odcinek.

Produkcja jest jednak także dostępna w internecie w serwisie YouTube pod adresem www.youtube.com/AstronariumPL.

Internetowa wersja „Astronarium” przekroczyła 18 stycznia 2020 r. liczbę 10 milionów wyświetleń. Jest to zsumowana wartość wyświetleń wszystkich odcinków. Natomiast najpopularniejszy z odcinków ma na liczniku ponad pół miliona wyświetleń.

Program powstaje w koprodukcji pomiędzy Polskim Towarzystwem Astronomicznym (PTA), a Telewizją Polską S.A. (TVP). Środki na jego realizację zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zdjęcia są realizowane przez ekipę z bydgoskiego oddziału Telewizji Polskiej.

Cykliczny ogólnopolski program telewizyjny ASTRONARIUM to zadanie finansowane w ramach umowy 779/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na działalność upowszechniającą naukę.


Więcej informacji:

Komunikat prasowy PTA: https://www.pta.edu.pl/prasa/pta2001

Astronarium na YouTube: https://www.youtube.com/AstronariumPL

Kontakt dla mediów: info@pta.edu.pl

Rok: 
2 020
Numer: 
1
Data: 
2020-01-20